Když se stanete rodičem, očekává se, že ihned budete odborníkem. Ale všichni rodiče se čas od času potýkají s problémy – a to je oblast, kde může Triple P, Program pozitivního rodičovství, pomoci. Triple P je světově uznávaný program, který Vám dá dovednosti potřebné k vybudování pevných rodinných vztahů, zvládání nevhodného chování a předcházení problémům ještě předtím, než se vyskytnou.

Více informací

Novinky

SASky mají nově vyškolenou dvojici lektorů v Triple P!

SASky mají nově vyškolenou dvojici lektorů v Triple P!

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi mají zbrusu novou lektorskou dvojici: Novými certifikovanými lektory programu Triple P se pod vedením pana Dominica Westona, který se specializuje na implementaci uvedeného rodičovského programu po celé Evropě, stali Aneta Šimůnková a Michal Kovár. Lektorská dvojice se bude v rámci programu od konce října věnovat rodičům zapojeným do projektu jak na skupinových, tak na individuálních setkáních. Projekt Triple P výrazně rozšíří možnosti služby SAS v oblasti podpory rodičovských kompetencí.

Zobrazit všechny novinky

Podrobnosti služby

S čím Vám Triple P konkrétně pomůže?

  • vychovávat šťastné a sebejisté děti
  • zvládat nevhodné chování, aby si všichni členové rodiny více užívali života
  • stanovit si pravidla a postupy, které všichni respektují a dodržují
  • podporovat chování, které se vám líbí
  • pečovat o sebe jako o rodiče
  • být si jistí, že děláte správnou věc

 

Kde najdete podrobné informace o projektu?

Více informací o projektu najdete také na: Pozitivní Rodičovství (triplep.cz) 

Informace o střediscích zapojených do programu Triple P najdete na: Kurzy pro rodiče (triplep.cz)

Projekt je realizován v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví ČR, jehož cílem je zavedení programu Triple P do českého prostředí. Projekt „Program pro pozitivní rodičovství v České republice „Triple P“ je financován grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP a spolufinancován ze státního rozpočtu.

Zajímá Vás více?

V rámci programu se rodiče scházejí na 5 skupinových setkáních, která probíhají pod vedením dvou certifikovaných lektorů. Setkání se konají vždy 1x týdně a trvají 2 hodiny. Na setkání navazuje individuální podpora rodičů (3 schůzky nebo telefonáty s rodiči zapojenými do programu).

Skupinová setkání budou aktuálně probíhat v sídle služby SAS na adrese: Nerudova 686/49, Ostrava – Vítkovice. Hlídání dětí během skupinových setkání je zajištěno. Připraveno bude také drobné občerstvení. Všechny aktivity programu jsou pro účastníky zdarma.

Program je určen nejen rodičům, ale vůbec všem osobám pečujícím o nezletilé děti ve věku od 0 do 12 let.

Pokud máte zájem zapojit se do projektu, kontaktujte: Bc. Michala Kovára, tel. 739 936 922, e-mail: mkovar@css-ostrava.cz

 

Chcete se na cokoliv zeptat?

icon-phone 739 963 922 Volejte prosím v konzultačních hodinách.

Program pozitivního rodičovství – Triple P

Nerudova 49
703 00 Ostrava-Vítkovice

Navštivte nás

Pracovníky projektu najdete v sídle služby SAS na Nerudově ulici 49 v Ostravě – Vítkovicích:

Dodatečné informace

Triple P učí rodiče dovednosti, které potřebují k tomu, aby vychovali sebevědomé zdravé děti a vybudovali pevnější rodinné vztahy. Neříká lidem, jakým mají být rodičem. Spíše jim poskytuje jednoduché a praktické strategie, které mohou přizpůsobit svým vlastním hodnotám, přesvědčením a potřebám.

Pracovníci střediska

Děkujeme našim partnerům za podporu.