V rámci sekundární prevence pracujeme s dětmi a mladými lidmi, kteří mají projevy rizikového chování a jejichž chování se dostává do sporu se společenskými normami. Jsou například v péči sociálních kurátorů, či probačních pracovníků. Cílem je poskytnout bezpečné a respektující prostředí motivující účastníka programu ke změně, tedy k hledání nových, společensky přijatelných, vzorců chování. Poskytujeme individuální či rodinné konzultace a skupinová setkání.

Více informací

Podrobnosti služby

Program sekundární prevence  - ODVAHA KE ZMĚNĚ je určen dětem a mladým lidem, kteří:

 • jsou ve věku 10 až 18 let,
 • žijí na území Statutárního města Ostrava,
 • v minulosti porušili obecná pravidla chování, případně zákon,
 • mají potíže ve škole s chováním vůči spolužákům, učitelům,
 • mají kurátora pro děti a mládež nebo probačního úředníka

Cílem je otevřeně a v bezpečí hovořit o problémovém chování a poskytnout komplexní informace o vybraných druzích rizikového chování. Snažíme se nabídnout prostor pro sdílení zkušeností, pro rozvoj schopností a dovedností a pro hledání nových, společensky uznávaných vzorců chování

Program sekundární prevence je zároveň určen také rodičům a blízkým, kteří mají s jednáním svých dětí potíže a chtějí je řešit. Podporu také nabízíme školním metodikům a učitelům.

Poskytujeme:

 • individuální podporu dítěte/mladého člověka
 • poradenství pro rodiče
 • rodinné konzultace
 • podporu školního metodika/třídního učitele
 • skupinová setkání
 • vícedenní výjezdní akce

Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

Chcete se na cokoliv zeptat?

icon-phone 774 789 844 Volejte prosím v konzultačních hodinách.
icon-mail Bohumínská 452/50, 710 00 Slezská Ostrava Na dopis Vám odpovíme nejpozději do 10 pracovních dnů.

Bohumínská 50

Na této adrese najdete zázemí programu a také zde probíhají individuální či rodinné konzultace. Na cestu k nám můžete využít trolejbusové či autobusové spojení do zastávky Kamenec. V docházkové vzdálenosti se nacházejí také zastávky Stadion Bazaly a Nová radnice. Naše prostory se nacházejí v prvním patře budovy Inmark, přímo naproti vstupu do obchodu Hruška. Za budovou se nachází parkoviště.

Čujkovova 29 - odloučené pracoviště

Po dohodě se zájemci o program probíhají na této adrese individuální a rodinné konzultace. Na cestu na toto pracoviště můžete využít autobusové spojení do zastávky Náměstí SNP. Naše prostory se nacházejí v prvním patře budovy a zvonek naleznete na levé straně dveří – Centrum sociálních služeb Ostrava o.p.s. (Kancelář SAS – Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi)

Tovární 11 - odloučené pracoviště

Prostory na této adrese využíváme pro individuální či rodinné konzultace. Prostor je také možné využít pro skupinová setkávání. K cestě sem můžete využít tramvajové spojení do zastávek Prostorná nebo Daliborova či trolejbusové spojení do zastávky Sokola Tůmy. Naše prostory se nacházejí v prvním patře budovy E firmy NOSRETI (šedá budova s červenými pruhy), u vchodu do budovy je parkoviště k využití pro návštěvníky našeho centra.

Pracovníci střediska

Děkujeme našim partnerům za podporu.