Skalice je vesnice v české části Slezska, která je součástí města Frýdku-Místku. S městem však nehraničí a tvoří tak exklávu. Žije v ní 1206 obyvatel. K vesnici náleží tří osady ležící mimo vlastní jádro vesnice. Jedná se o Kamenec, Záhoří a Baščici. Má katastrální rozlohu 981 ha při průměrné nadmořské výšce 372 m. Katastrální území vesnice je oddělené od zbytku města katastry Starého Města a Dobré.
  • V této malebné části Vám nabízíme možnost strávit víkendové nebo dovolenkové pobyty s rodinou či kamarády.

Více informací

Podrobnosti služby

Ubytovací prostory:

První dřevěná chata pro 4 osoby s vlastní kuchyní, společenskou místností, třemi pokojíčky, koupelnou + WC a malou teraskou u vstupu do chaty.

Druhá dřevěná chata pro 4 osoby s vlastní kuchyní, společenskou místností, třemi pokojíčky, koupelnou + WC a malou teraskou u vstupu do chaty.

Třetí zděná chata pro vícečlennou rodinu nebo dvě rodiny 8 – 10 osob. Chata se skládá ze dvou samostatných apartmánů s kuchyní, společenskou místností, pokoj se dvěma poschoďovými postelemi, koupelnou + WC a společná vstupní chodba pro oba apartmány. Každý apartmán má samostatně uzamykatelné dveře.

Možnost k pronajmutí 6 ks stanů s podsadou s využitím společné koupelny a WC. Stany s podsadou jsou pro 2 osoby. Celková kapacita stanů 12 osob.

Areál SKALICE je kompletně oplocený, s vybudovaným ohništěm a pergolou.

Zajímá Vás více?

Ceny:

Chata 1, 2 a 3

250,- osoba/noc

Stan s podsadou

150,- osoba/noc

Pronájem všech chat

4.000,-/noc

Pronájem všech stanů s podsadou

1.800,-/noc

Pronájem celého areálu SKALICE

5.000,-/noc

 

Závěrečný úklid:

Děkujeme, že jste si vybrali k rekreaci naše středisko a doufáme, že se dovolená vydařila. Dovolte několik informací k závěrečnému úklidu.

Závěrečný úklid není součástí ceny za pronájem objektu. Chatu je třeba předat ve stavu, v jakém byla převzata. Nejedná se o gruntování, ale o standardní úklid.

Do závěrečného úklidu patří zejména:

  • umyté a uklizené nádobí
  • zametené a vytřené podlahy
  • umyté sociální zařízení
  • lůžkoviny složené na postelích ( vysvlečené z povlečení)
  • vynesené odpadky

Pokud jste přemístili nějaký nábytek, prosíme dát ho zpět na původní místo.

Pokud se nedomluvíme jinak, chatku si vždy převezmeme osobně.

Pokud jste při pobytu narazili na jakoukoli závadu, prosíme, nahlašte nám ji při předání, abychom mohli včas zjednat nápravu.

Zvířata možno ubytovat zdarma, podmínkou je však sbírání sekretů po Vašem mazlíčkovi.

Možnost výletu:

Jsou zde možné krásné procházky nebo výlety na kole.

Na severu území, Skalice dosahuje až k řece Morávce (možnost koupání hned za areálem) na níž se nachází přírodní památka Skalická Morávka. V centrální části vesnice pod kostelem svatého Martina pramení potok Skaličník a jižní částí protéká potok Baštice. Nejvyšším bodem je Strážnice s nadmořskou výškou 438 m. Druhým výrazným kopcem na území vesnice jsou Vrchy s nadmořskou výškou 433 m.

Tipy na výlety

Přírodní rezervace Novodvorský močál (Chráněné území) F-M, Bazilika Navštívení Panny Marie ve F-M, Pivovar Radegast Nošovice, Kostel sv. Antonína Paduánského – Vyšní Lhoty, Přivaděč Morávka – Žermanice (Technická památka), Národní přírodní památka Skalická Morávka (Chráněné území), Muzeum Metylovice – Kožane Město, Přírodní památka Profil Morávky (Chráněné území) – Staré Město, Chata Prašivá – Vyšní Lhoty 200, Rozhledna Malá Prašivá – Vyšní Lhoty, Zámek Frýdek, Minipivovar u Koníčka – Vojkovice 10, Minizoo Lašský Dvůr – Baška – Hodoňovice, Přírodní památka Vysutý (Chráněné území).

Není stráveného dne na SKALICI, aby nebylo co vidět nebo se vydat za vlastním dobrodružstvím…

Zanzibar

Zanzibar

Zanzibar

řeka Morávka

řeka Morávka

Místní příroda

Místní příroda

Místní příroda

AAA

Místní příroda

Rekreační areál Skalice

Areál SKALICE bohužel nemá své číslo popisné, ale rodinný dům naproti má č. p. 278, což je identifikační bod pro „Vaši“ GPS J

Pracovníci střediska

Děkujeme našim partnerům za podporu.